Biathlon - PŚ: sprint dla Kuzminy, Hojnisz tuż za czołową "10-tką"

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 17.01.2019, 15:50

Słowaczka Anastasia Kuzmina wygrała dzisiejszy sprint rozgrywany w Ruhpolding. Drugie miejsce zajęła Włoszka Lisa Vittozzi, a podium uzupełniła Szwedka Hana Oeberg. Najlepszą z Polek była Monika Hojnisz, która zajęła 11. miejsce.

Anastasia Kuzmina już od pierwszego pomiaru czasu była na czele. Do świetnego biegu dołożyła bezbłędne strzelanie i żadna z rywalek nie była w stanie nawiązać z nią walki. Najbliżej niej była znajdująca się ostatnio w bardzo dobrej formie Lisa Vittozzi. Włoszka również nie popełniła błędu i ostatecznie przegrała z Kuzminą o 11,5 sekundy. Trzecią lokatę zajęła bezbłędna na strzelnicy Szwedka Hana Oeberg, która o zaledwie półtorej sekundy wyprzedziła Norweżkę Marte Olsbu Roeiseland.

Świetnie strzelała dziś Monika Hojnisz, trafiła wszystkie 10 strzałów. Jednak w biegu nie zaprezentowała się tak dobrze jak już pokazywała to w tym sezonie. Dało jej to miejsce tuż za czołową 10. Kinga Zbylut popełniła jeden błąd w pozycji leżąc, a w stójce była bezbłędna i uplasowała się na 30. miejscu. Dobrze w biegu spisała się Kamila Żuk, ale popełniła dwa błędy na strzelnicy i zajęła 42. miejsce. Karolina Pitoń z trzema pudłami ukończyła zawody na 81. pozycji.