Biathlon - PŚ: dublet braci Boe

• Data publikacji: 17.01.2019, 12:23

Udanie dla braci Boe zakończył się bieg sprinterski w Ruhpolding. Podczas dzisiejszych zawodów triumfował lider Pucharu Świata Johannes Thingnes Boe. Tuż za nim uplasował się jego brat Tarjei, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy Benedikt Doll. Polacy zajęli odległe lokaty.

Bardzo dobrze spisał się starszy z braci Tarjei Boe. Norweg był dziś bezbłędny i przez długi czas prowadził. Wyprzedził go dopiero jego brat Johannes Thingnes Boe. Dominator tego sezonu spudłował raz na drugim strzelaniu i tracił zaledwie pięć sekund do Tarjei, ale na ostatniej rundzie odrobił straty z nawiązką i sięgnął po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Podium uzupełnił Niemiec Benedikt Doll, który z jednym pudłem przegrał z liderem Pucharu Świata o 9 sekund. Tuż za podium znalazł się Martin Fourcade, który nie może znaleźć swojej dobrej formy. Dziś mimo bezbłędnego strzelania poniósł duże straty w biegu i uplasował się na 4. pozycji.

Pierwszy z Polaków - Grzegorz Guzik pojawił się na starcie dość wcześnie, bo już z szóstym numerem. Polak znacznie odstawał biegowo od swoich konkurentów. Przy pierwszej wizycie na strzelnicy spisywał się bardzo dobrze aż do ostatniego strzału i musiał przebiec dodatkowe 150 m. W stójce był jednak bezbłędny, co pozwoliło mu przesunąć się parę pozycji w górę. Ostatecznie zakończył zawodu na 66. miejscu. Łukasz Szczurek pomylił się dziś dwukrotnie, co w połączeniu ze słabym biegiem dało odległą 86. lokatę. Andrzej Nędza-Kubiniec na pierwszym strzelaniu strącił wszystkie tarcze, a na drugim przydarzył mu się jeden błąd i uplasował się na 85. pozycji.