Australian Open: Rosolska i Hozumi z awansem

• Data publikacji: 17.01.2019, 09:20

Alicja Rosolska i Japonka Eri Hozumi odniosły zwycięstwo nad niemiecko-portorykańskim duetem Andrea Petkovic/Monica Puig w pierwszej rundzie Australian Open. Przerwane przez deszcz spotkanie było wyrównane, ale zakończyło się w dwóch setach.

Tuż przed Australian Open Rosolska i Hozumi dotarł do finału turnieju w Sydney. W dzisiejszym spotkaniu z parą złożoną z tenisistek specjalizujących się raczej w singlu, były postrzegane jako faworytki. Tym bardziej, że Petkovic kilka dni temu poddała mecz pierwszej rundy singla, ponieważ nie radziła sobie z panującymi w Melbourne upałami i zemdlała.

Na początku meczu to jednak Niemka i Portorykanka spisywały się nieco lepiej i zdobyły przewagę przełamania. Przy ich prowadzeniu 4-2 w otwierającej partii mecz został jednak przerwany na nieco ponad godzinę, ponieważ nad kortami w Melbourne zaczął padać deszcz. Po powrocie tenisistek na kort Rosolska i Hozumi zaczęły przejmować inicjatywę. Rywalki nie zdołały zakończyć seta, choć serwowały na 6-4 i nastąpiły cztery kolejne gemy wygrane przez duet polsko-japoński. To para rozstawiona z "11" cieszyła się po 65 minutach gry z prowadzenia 1-0 w setach.

Druga partia przebiegała podobnie. Tym razem jednak nic nie przerwało gry, a Polka i Japonka wygrały cztery gemy z rzędu już od stanu 2-4. W ciągu dwóch godzin i pięciu minut Rosolska i Hozumi wygrały mecz 7-5 6-4 i tym samym awansowały do drugiej rundy. Tam spotkają się z Białorusinką Aleksandrą Sasnowicz i Amerykanką Taylor Townsend.

Andrea Petkovic/Monica Puig (GER/PUR) – Eri Hozumi/Alicja Rosolska (JPN/POL) [11] 5-7 4-6