Australian Open: Matkowski odpada w pierwszej rundzie debla

• Data publikacji: 16.01.2019, 11:25

Marcin Matkowski i Martin Klizan niespodziewanie odpadli w pierwszej rundzie Australian Open w deblu. Ich rywale pokonali doświadczonych tenisistów w dwóch setach.

Polsko-słowacka para tenisistów od początku mogła mówić o dużym szczęściu. Mao-Xin Gong i Ze Zhang uchodzili za łatwego rywala i idealny sposób na rozgrzewkę przed kolejnymi rundami. Również bukmacherzy byli zgodni co do przewagi pary Matkowski-Klizan.

Już pierwszy set padł łupem deblistów z Chin. Zwyciężyli 7:5 w bardzo dobrym stylu. W drugim secie kibice długo musieli czekać na błąd, bowiem pary zdobywały punkty raz za razem. Po zaciętej wymianie piłek i finalnym błędzie podczas zagrywki przeciwników, Matkowski i Klizan wygrali drugiego seta.

Ostatnia odsłona meczu była już kwintesencją skupienia i dobrej postawy Mao-Xina Gonga i Ze Zhanga. Wygrali ostatni set 6:4 i awansowali do kolejnej rundy Australian Open. Jest to spora niespodzianka, a Matkowski i Klizan mają nad czym pracować.