Australian Open: Magda Linette przegrywa również w deblu

• Data publikacji: 16.01.2019, 09:08

Magda Linette tegorocznego Australian Open nie będzie dobrze wspominać. Polka przegrała w pierwszej rundzie zarówno mecz singlowy jak i deblowy. Dzisiaj Polka w parze z Ajlą Tomljanovic przegrały 6:2 0:6 0:6 z Alize Cornet i Petrą Martić.

Pierwszy set nie zwiastował tego, że Magda i Alją mogą zejść z kortu jako przegrane. Od początku mecz to Polka i Australijką nadawały ton wymianom. Dwukrotnie przełamały rywalki i zaledwie po 28 minutach gry prowadziły w setach 1:0.

Drugim i trzecim secie mecz obrócił się o 180 stopni. Rywalkom sprzyjało szczęście w kluczowych momentach gemów, a Magdzie i jej partnerce nic nie wychodziło. Gdyby nie pierwszy wygrany set to polsko-australijski debel odjechałby na "rowerku", czyli przegrywając 0:6 0:6.

Niestety po bardzo fajnym początku meczu Linette i Tomljanovic muszą pożegnać się z turniejem deblowym. Obie panie również już odpadły z gry singlowej.