Santos Tour Down Under: pierwszy triumf CCC Team w WorldTourze!

• Data publikacji: 16.01.2019, 09:18

Patrick Bevin z polskiej grupy CCC Team wygrał drugi etap wyścigu Santos Tour Down Under. Nowozelandczyk został nowym liderem australijskiego wyścigu.

W rozpoczynającym sezon wyścigu w Australii często panują upały. Dzisiejszy etap z Norwood do Angaston został skrócony do 122,1 kilometra. Na ostatnim kilometrze doszło do groźnej kraksy. Najlepszym finiszem popisał się Patrick Bevin. Nowozelandczyk sięgnął po drugie zwycięstwo w sezonie (po mistrzostwie kraju w czasówce) i został nowym liderem. Kolarz polskiej grupy wyprzedził świetnych sprinterów, na czele z Calebem Ewanem (Australia, Lotto Soudal) i Peterem Saganem (Słowacja, Bora-hansgrohe). W klasyfikacji generalnej Bevin wyprzedza o 5 sekund wczorajszego zwycięzcę Elię Vivianiego. Na pierwszym etapie świetne trzecie miejsce zajął inny kolarz CCC Team, Jakub Mareczko.

Dzisiaj wszyscy kolarze zostali sklasyfikowani w tym samym czasie. Pozostałe miejsca kolarzy polskiego zespołu to: Łukasz Owsian (Polska, 27.), Francisco Jose Ventoso (Hiszpania, 32.), Victor de la Parte (Hiszpania, 43.), Jakub Mareczko (Włochy, 57.), Joey Rosskopf (Stany Zjednoczone, 69.), Szymon Sajnok (Polska, 87.). Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) zajął 66. pozycję, a Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe) był 125. Wyścig potrwa do niedzieli i zakończy się na podjeździe Willunga Hill.