Australian Open: Łukasz Kubot i Horacio Zeballos awansowali do drugiej rundy debla

• Data publikacji: 16.01.2019, 07:22

Łukasz Kubot i Horacio Zeballos udanie rozpoczęli udział w Australian Open. Polak i Argentyńczyk w trzech setach pokonali Słoweńca Aljaza Bedene i Niemca Maximiliana Marterera. W kolejnej rundzie Kubotowi i Zeballosowi przyjdzie się zmierzyć  ze zwycięzcami spotkania Mackenzie McDonald, Tennys Sandgren (USA) - Jeremy Chardy, Fabrice Martin (Francja).

Z powodu kontuzji Marcelo Melo Łukasz Kubot musiał zmienić partnera tuż przed samym Australian Open. Polak z Horacio Zeballosem przed turniejem wielkoszlemowym zagrali tylko jedno spotkanie, które przegrali. Dzisiaj w I rundzie przyszło im się mierzyć z Niemcem Martererem i Słoweńcem Aljazem Bedene.

Wydawać by się mogło, że to spotkanie będzie łatwe dla Kubota i Zeballosa, którzy są bardziej doświadczeni w grze deblowej niż rywale. W pierwszym secie jednak to przeciwnicy jako pierwsi przełamali parę Kubot/Zeballos. Na szczęście dla "naszej" pary udało się wrócić do seta podczas dziesiątego gema. Był to pozytywny impuls dla nich, po którym uwierzyli w siebie i wygrali kolejne dwa gemy i całą partię 7:5.

Drugi set toczył się po myśli serwujących. Polsko-argentyńska para przy stanie 5:4 miała nawet dwie piłki meczowe przy serwisie przeciwników, których niestety nie wykorzystała. Rywale doprowadzili do stanu po 5, a następnie przełamali rywali i utrzymali swój serwis dzięki czemu doprowadzili do trzeciego seta.

Łukasz i Horacio w trzecim secie zaprezentowali się bardzo dobrze. Nie dali rywalom ani jednej szansy na przełamanie przy czym sami mieli na to dwie szanse, z których wykorzystali jedną. Przełamanie w szóstym gemie było decydujące dla losów całego pojedynku. Łukasz Kubot i jego nowy partner deblowy wygrali decydującego seta 6:3 i całe spotkanie 2:1.

Pierwsza runda debla, Australian Open

Łukasz Kubot/Horacio Zeballos [7] - Aljaz Bedene/Maximilian Marterer 7:5 5:7 6:3