Australian Open: przegrana Hurkacza po zaciętym meczu

• Data publikacji: 15.01.2019, 12:52

Hubert Hurkacz przegrał w 1. rundzie Australian Open z Chorwatem Ivo Karlovicem 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 6:7 (3-7), 6:7 (5-7). Mecz był bardzo wyrównany, wszystkie partie kończyły się tie-breakami.

Trudno było wskazać faworyta tego pojedynku. W rankingu obu tenisistów dzielą zaledwie trzy pozycje. W jedynym dotychczas ich spotkaniu górą był Hurkacz, który triumfował 7:6, 7:6.

Mecz nie opiewał w długie i widowiskowe wymiany. Gra obu opiera się na atomowym serwisie i szybkim kończeniu akcji. W pierwszym secie żaden z zawodników nie miał nawet szansy na przełamanie. W tie-breaku lepiej zagrał nasz reprezentant i wygrał 7:6 (7:5).

W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie. Małą różnicą była okazja na przełamanie przez Hurkacza, ale nieudana. Tym razem górą w tie-breaku był Karlovic. W trzecim secie panowie przełamali się po jednym razie, jednak ponownie o losach partii decydował tie-break. W nim 7:3 wygrał Chorwat.

W czwartej i jak się okazało ostatniej odsłonie tego meczu ponownie byliśmy świadkami tie-breaka. Lepiej wszedł w niego Hurkacz, ale Karlovic szybko odrobił stratę i przy drugiej piłce meczowej zakończył spotkanie.

Pierwsza runda singla, Australian Open

Ivo Karlovic (Chorwacja) - Hubert Hurkacz (Polska) 6:7 (5-7), 7:6 (7-5), 7:6 (7-3), 7:6 (7-5)