Skateboarding - MŚ: Aori Nishimura i Nyjah Huston najlepsi w Rio

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 14.01.2019, 19:50

Carioca Arena, która gościła ponad dwa lata temu olimpijczyków, tym razem zamieniła się w arenę najlepszych skateboardzistów. Najlepsi okazali się Japonka Aori Nishimura oraz reprezentant USA Nyjah Huston.

W męskim finale pięciokrotny mistrz świata Nyjah Huston zdobył 37,6 pkt, co pozwoliło mu dołożyć kolejny triumf w najważniejszej imprezie dla skateboardzistów tego roku. Ku rozczarowaniu brazylijskiej publiczności o 0,6 pkt wyprzedził reprezentanta gospodarzy Kelvina Hoeflera. Podium uzupełnił inny Brazylijczyk Filipe Gustavo.

Wyjazdu do Rio de Janeiro nie będą mile wspominać polscy skateboardziści. Dominik Jaworowski oraz Emil Wolan przepadli w eliminacjach, zajmując na tym etapie zawodów miejsca poza czołową "50"

1. Nyjah Huston (Stany Zjednoczone) 37,6 pkt
2. Kelvin Hoefler (Brazylia) 37 pkt
3. Filipe Gustavo (Brazylia) 35,5 pkt

Wśród pań najlepsza okazała się Japonka Aori Nishimura. 17-letnia Azjatka pokonała o 0,1 pkt multimedalistkę mistrzostw świata Leticię Bufoni z Brazylii. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka USA Lacey Baker.

Los kolegów z reprezentacji podzieliła jedyna Polka w stawce. Agata Halikowska spisała się poniżej oczekiwań i zajęła dopiero 27. miejsce w kwalifikacjach.