Australian Open: Kerber po bardzo przeciętnym meczu zagra w kolejnej rundzie

• Data publikacji: 14.01.2019, 07:05

Andżelika Kerber przystępuje do tegorocznego Australian Open z zamiarem poprawienia zeszłorocznego rezultatu jakim był półfinał imprezy w Melbourne Park. Niemka polskiego pochodzenia w pierwszej rundzie pokonała Słowenkę Polonę Hercog 6:2 6:2.

Od samego początku spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie za sprawą słabej gry Słowenki, która w całym spotkaniu popełniła, aż 41 niewymuszonych błędów. Hercog serwowała bardzo mocno, ale co z tego jak kolejne zagrania były bardzo słabej jakości. Andżelika Kerber od samego początku meczu kontrolowała spotkanie, chociaż miała problemy z serwisem, gdy serwowała pod słońce.

W pierwszym secie oglądaliśmy dwa przełamania na korzyść Niemki. Hercog tylko momentami potrafiła nawiązać walkę z wyżej notowaną rywalką. Kerber pewnie wygrała partię otwarcia 6:2.

Kolejny set był podobny do poprzedniego. Mistrzyni Australian Open z 2016 roku szybko wyszła na prowadzenie 4:1 z podwójnym przełamaniem. Niemka w kolejnym gemie musiała sporo się namęczyć aby podwyższyć rezultat na 5:1, gdzie przy swoim serwisie obroniła trzy break pointy. Polonę Hercog było stać tylko na wygranie jeszcze jednego gema w tym spotkaniu czego efektem było zwycięstwo 6:2 6:2 jednej z faworytek do końcowego triumfu.

Andżelika Kerber w drugiej rundzie zagra z Brazylijką Beatriz Haddad Maią, która w pierwszej rundzie pokonała Bernardę Perę 2:1.