Australian Open: pewny awans Stephens

• Data publikacji: 14.01.2019, 06:29

Dzisiejszej nocy rozpoczął się pierwszy wielkoszlemowy turniej w sezonie, czyli Australian Open. Jedną z tenisistek, która już ma za sobą mecz pierwszej rundy jest Sloane Stephens. Amerykanka pewnie awansowała do drugiej rundy po pokonaniu swojej rodaczki Taylor Townsend 6-4, 6-2.

Mecz rozpoczął się niespodziewanie, bo od prowadzenia Townsend 2-0. Stephens jednak szybko odrobiła straty i wyrównała na 2-2. Po kolejnych czterech gemach mieliśmy remis 4-4. Jak się okazało, przełomowym momentem seta był gem dziewiąty, w którym Stephens przełamała swoją rodaczkę, a następnie przypieczętowała zwycięstwo w pierwszym secie swoim serwisem 6-4.

Drugi set był całkowitą odwrotnością pierwszej partii. Stephens szybko zdobyła przewagę 3-0 i Townsend pomimo walki nie zdołała odrobić strat, przez co Stephens wygrała drugą partię 6-2 i awansowała do drugiej rundy.