Narciarstwo alpejskie – PŚ: śnieżyca nie zatrzymała Hirschera

• Data publikacji: 13.01.2019, 14:23

W trakcie dzisiejszego slalomu w szwajcarskim Adelboden alpejczykom dały się we znaki obfite opady śniegu. W tych trudnych warunkach najlepiej spisał się oczywiście Marcel Hirscher. Ponownie na trasie nie pojawili się reprezentanci Polski.

Po pierwszym przejeździe dzisiejszych zawodów prowadził bardzo dobrze jeżdżący w ostatnim czasie Marco Schwarz. Austriak z czasem 53,90 sek. wyprzedzał o 0,34 sek. Norwega Henrika Kristoffersena. "Dopiero" trzeci na półmetku rywalizacji był rodak najszybszego przed południem zawodnika Marcel Hirscher. Lider Pucharu Świata tracił do kolegi z kadry 0,39 sek.

W drugim przejeździe, podobnie jak przed tygodniem, o wielkim pechu mógł mówić Schwarz. Ponownie prowadząc na półmetku slalomowych zmagań nie zdołał dojechać do mety w finałowym występie. Podobnie jak w miniony weekend skorzystał na tym Hirscher. On najlepiej pokonał popołudniową trasę i ostatecznie wygrał zawody z łącznym czasem 1:47,37. O 0,71 sek. wyprzedził Krostoffersena, który wciąż nie jest w stanie wygrać po raz pierwszy w tym sezonie. Na najniższym stopniu podium uplasował się Alexis Pinturault. Francuz, który na półmetku był 4. ze stratą 0,52 sek. do lidera, skorzystał na potknięciu Schwarza. Wskoczył na podium z rezultatem o zaledwie 0,02 sek. gorszym od wyniku Kristoffersena.