Snowboard - PE: przeciętne wyniki Polaków w Bad Gastein

• Data publikacji: 13.01.2019, 11:50

Tuż po zawodach Pucharu Świata w Bad Gastein odbyły się zmagania w Pucharze Europy w slalomie równoległym. Polacy nie osiągnęli większych sukcesów.

Pierwszego dnia w zawodach kobiet triumfowała Patrizia Kummer. Szwajcarka w finale wygrała z Maria Walową. Trzecie miejsce zajęła kolejna z Rosjanek Natalia Sobolewa. Aleksandra Michalik zajęła 28. miejsce, Maria Chyc była 35., a Weronika Biela 36. Podczas drugiej rywalizacji Walowa w dużym finale zrewanżowała się Kummer i sięgnęła po zwycięstwo. W małym finale Chinka Naiying Gong pokonała Austriaczkę Jemmimę Juritz. Tym razem wystartowała Aleksandra Król. Zajęła ona 8. miejsce, przegrywając w 1/4 finału z Juritz. Weronika Biela w 1/8 finału była gorsza od Mileny Bykowej i uplasowała się na 10. pozycji. Maria Chyc była 34., a Aleksandra Michalik 40.

W pierwszych zawodach panów Oskar Kwiatkowski zajął 22. miejsce, a Michał Nowaczyk uplasował się na 33. pozycji. Wygrał Koreańczyk Sangho Lee. Kolejne pozycje zajęli Rosjanie: Dmitrij Łoginow, Dmitrij Sarsembajew, Konstantin Szipolow i Vic Wild. Drugiego dnia Polacy także nie awansowali do 1/8 finału. Tym razem lepiej zaprezentował się Nowaczyk, który był 19. Oskar Kwiatkowski uplasował się na 21. miejscu. W rosyjskim finale Dmitrij Karłagaczew pokonał Konstantina Szipilowa.