Narciarstwo dowolne - PŚ: zwycięstwa Hoefflin i Halla

• Data publikacji: 12.01.2019, 20:15

W Font Romeu odbyły się zawody Pucharu Świata w narciarskim slopestyle'u. Po zwycięstwa sięgnęli Szwajcarka Sarah Hoefflin i Amerykanin Alexander Hall. Polacy nie startowali.

Nie było pewne, czy zawody we francuskim Font Romeu dojdą do skutku. Wczorajsze kwalifikacje zostały odwołane u kobiet, a u mężczyzn przeniesione na dzisiaj. Dlatego też start finałów został opóźniony. Na szczęście udało się dokończyć zawody. Ze względu na odwołanie kwalifikacji na starcie rywalizacji kobiet stanęło aż 18 narciarek. Najlepsza okazała się Sarah Hoefflin. Szwajcarka w pierwszym z dwóch przejazdach uzyskała notę 78,52. Wyprzedziła ona Eileen Gu i Giulię Tanno.

1. Sarah Hoefflin (Szwajcaria) 78,52
2. Eileen Gu (Stany Zjednoczone) 78,03
3. Giulia Tanno (Szwajcaria) 74,54
4. Anastazja Tatalina (Rosja) 65,07
5. Caroline Claire (Francja) 63,55
6. Johanne Killi (Norwegia) 60,78

Najlepszy w zawodach mężczyzn był Alexander Hall. Amerykanin osiągnął wyniki 90,59 i 92,11. Notę ponad 90 punktów, ale tylko w jednej próbie, uzyskał także Philippe Langevin. Oprócz zawodników z Ameryki Północnej na podium stanął także Andri Ragettli. Świetny Szwajcar był dzisiaj dopiero trzeci.