Bobsleje: Luty i Tylkowski szóstą osadą Mistrzostw Europy

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 12.01.2019, 18:44

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli szóste miejsce na Mistrzostwach Europy bobslejowych dwójek rozegranych w Koenigssee. W klasyfikacji Pucharu Świata polska osada była o jedną lokatę niżej.

Dzisiejszy wynik to najlepszy start Mateusza i Krzysztofa w historii ich występów w Pucharze Świata i potwierdzenie, że coraz bliżej jest polskiej osadzie do światowej czołówki. Polska osada w obu przejazdach uzyskała szóste wyniki (siódme w klasyfikacji Pucharu Świata) i takie miejsca zajęła w klasyfikacji generalnej. Wyprzedziły Polaków tylko trzy osady niemieckie, sensacyjni Francuzi Romain Heinrich i Dorian Hauterville oraz Łotysze Oskars Kibermanis i Matiss Mikins.

Najlepsi w obu klasyfikacjach okazali się Francesco Friedrich i Martin Gortkopp, wyprzedzając swoich rodaków Johannesa Lochnera i Christiana Raspa oraz sensacyjnych brązowych medalistów z Francji. Dla Heinricha i Hauterville to też najlepszy wynik w karierze i pierwszy medal imprezy mistrzowskiej. Tuż za podium uplasowała się trzecia osada niemiecka - Nico Walther i Paul Krenz.

W klasyfikacji Pucharu Świata drugie miejsce zajęli liderujący po pierwszym ślizgu Kanadyjczycy Justin Kripps i Cameron Stonse.

W klasyfikacji generalnej pucharu świata po czterech zawodach Friedrich z dorobkiem 900 punktów wyprzedza Kibermanisa (804) i Walthera (744). Polacy są na rewelacyjnym siódmym miejscu (576 punktów).

Klasyfikacja Pucharu Świata w Koenigssee

Klasyfikacja Mistrzostw Europy

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Wcześniej rozegrano zawody dwójek kobiet, w których dublet zanotowały Niemki. Złoto przypadło w udziale niepokonanej w tym sezonie Mariamie Jamance i Annice Drazek, a srebro Stephanie Schneider i Ann Strack. Na najniższym stopniu podium czempionatu stanęły Austriaczki Katrin Beierl i Jennifer Onasanya. Drugie miejsce w klasyfikacji pucharowej zajęły Amerykanki Elana Meyers-Taylor i Lake Kwaza.

Jutro zawody czwórek z udziałem polskiej osady.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.