Canberra: Hurkacz wygrał Challenger

• Data publikacji: 12.01.2019, 10:30

Hubert Hurkacz odegrał się Ilji Iwaszce, pokonując go w finale Challengera w Canberze. Polak wygrał 2:1, zdobywając kolejny tytuł z cyklu ATP Challenger Tour.

Patrząc na miejsce w rankingu, to Polak był faworytem tego spotkania. Iwaszka jednak wygrał z Hurkaczem na początku sezonu, więc biało-czerwony miał okazję, by odegrać się rywalowi. W pierwszym secie szybko zdobył przełamanie, dzięki któremu zapisał pierwszą partię na swoim koncie. Już w gemie, który rozpoczynał grę, odebrał serwis przeciwnikowi. Do końca seta Białorusin nie zdołał odrobić straty.

W drugiej odsłonie meczu było już więcej walki ze strony Iwaszki. Najpierw to on przełamał Polaka na 4:2, później Hurkacz odrobił stratę na 4:5. Jednak na niewiele mu się to zdało, bo reprezentant Białorusi po raz kolejny zdobył break pointa, wykorzystując przy tym trzecią piłkę setową.

Gra musiała się rozstrzygnąć w trzecim secie. W nim Hubert pokazał, że teraz to on jest lepszy od rywala. Dwukrotnie zdobył przełamanie, które przypieczętowało jego zwycięstwo w kolejnym Challengerze.

Hubert Hurkacz (POLSKA) - Ilja Iwaszka (BIAŁORUŚ) 2:1 (6:4 4:6 6:2)