WTA Sydney: Przegrana Rosolskiej w finale

• Data publikacji: 12.01.2019, 10:08

Finał na twardych kortach w Sydney nie był dla Alicji Rosolskiej i Eri Hozumi udany. Deblistki przegrały go 0:2 z parą Krunic/Siniakova.

W tym ostatnim pojedynku Polka i powalczyły jedynie w drugim secie, w którym doszło do tie-breaka. Pierwszą partię bez większego oporu oddały rywalkom, które pozwoliły Rosolskiej i Hozumi ugrać zaledwie jednego gema - pierwszego gema w całym meczu. Później nastąpił trzy przełamania ze strony Krunic i Siniakovej, co przypieczętowało ich wysokie zwycięstwo w tym secie.

W drugą odsłonę meczu polsko-japoński debel wszedł już znacznie lepiej. Tenisistki zaczęły od przełamania przeciwniczek w pierwszym gemie. Do odrobienia straty doszło na 2:2. Sytuacja powtórzyła się jeszcze pod koniec podstawowej części seta, kiedy najpierw to Rosolska i Hozumi wygrały gema rywalek, a one chwilę później znów wyrównały stan gry. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku. W nim czesko-serbski duet zdobył dwa mini breaki, które dały im zwycięstwo w finale.

K. Siniakova/A. Krunic - E. Hozumi/A. Rosolska 2:0 (6:1 7:6(3))