Puchar Świata: pierwsze punkty Grzegorza Guzika w tym sezonie!

• Data publikacji: 11.01.2019, 15:44

W dzisiejszym sprincie na 10 km w Oberhofie bardzo dobrze spisał się Grzegorz Guzik, który zajął 27. miejsce. Dzięki temu wystąpi jutro w biegu na dochodzenie! Zawody wygrał Aleksander Loginov.

Polak na pierwszym strzelaniu był bezbłędny i zajmował 22. lokatę. Kolejna wizyta na strzelnicy zakończyła się jedną karną rundą, jednak to nie przeszkodziło mu w zajęciu dobrego miejsca. Do wyrównania jego życiowego wyniku, a więc 26. miejsca, zabrakło 0.1 sekundy! To dobry prognostyk przed jutrzejszymi zmaganiami.

Bezkonkurencyjny okazał się Rosjanin Alekasnder Longinov, który był bezbłędny na strzelnicy. W biegu wypracował jeszcze większą przewagę i dzięki temu mógł cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa w karierze w Pucharze Świata. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Johannes Boe, który miał do przebiegnięcia dodatkowe 150 metrów, co zadecydowało o jego lokacie końcowej. Sebastian Samuelsson zajął najniższy stopień na podium po dwóch bardzo udanych wizytach na strzelnicy. Martin Fourcade zajął dopiero 7. miejsce, notując jedno pudło. Francuz wciąż nie może znaleźć odpowiedniej formy, co widać po czasach biegu.

Andrzej Nędza-Kubiniec popełnił dwa błędy i został sklasyfikowany na 85. pozycji. Tuż za nim jest Łukasz Szczurek z czterema chybieniami.