Mistrzostwa Świata: pewne wygrane Niemców i Duńczyków

• Data publikacji: 10.01.2019, 20:02

W meczu otwarcia mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn Niemcy pewnie pokonali Koreę 30:19. Drugie spotkanie pomiędzy Danią a Chile skończyło się wynikiem 39:16.

Tegoroczna edycja czempionatu odbywa się w Niemczech i w Danii. Po raz pierwszy na tym turnieju Koreańczycy zarówno z północnego regionu ich państwa, jak i południowego, występują pod jedną flagą. Mistrzostwa nie są transmitowane w polskiej telewizji, jednak można oglądać transmisje na oficjalnej stronie IHF.

Cały mecz przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy nawet na chwilę nie stracili swojego prowadzenia. Początkowo Korea popełniała błąd za błędem, co było wodą na młyn dla podopiecznych Christiana Prokopa. Azjaci zdecydowanie odstawali warunkami fizycznymi od naszych zachodnich sąsiadów. Od pierwszych minut budowali swoją przewagę, dzięki dobrym akcjom m.in. Uwe Gensheimera, czy Hendrik Pekelera. Już w 11. minucie boisko opuścił z czerwoną kartką Kim Dong-Myung za atak na rywala łokciem w twarz. Pojedyncze dobre akcje Koreańczyków, przeplatały się z mnóstwem strat. Zaskoczyli oni Niemców wysoką obroną, jednak nie grali w niej konsekwentnie. Przed wyższą porażką swoją drużynę wybronił bramkarz Jaeyong Park, który zanotował 39% skuteczności.

Niemcy - Korea 30:19 (17:10)

Składy:

Niemcy: Wolff, Heinevetter - Gensheimer 7, Musche 3, Boehm 1, Faeth 4, Lemke, Strobel, Drux 1, Wiede, Weinhold 1, Semper 1, Groetzki 2, Kohlbacher 4, Pekeler 4, Wiencek 2.

Korea: Park, Ji - Ri 1, Pak, Choi, Jung 1, Jo 3, Park, Jang 4, Park, Ri, Kim, Na, Kang 4, Seo, Park 3, Ri Yong, Kang 2, Jeong, Ku 1.

Drugi pojedynek był jeszcze bardziej jednostronny. Po pierwszych 30. minutach Duńczycy prowadzili z Chile 22:4! Nie mieli żadnych problemów z przeciwnikiem, który był onieśmielony tym, co działo się w Kopenhadze. Druga część spotkania była już lepsza w ich wykonaniu - strzelili aż 12 bramek. Gospodarze bawili się na boisku, choć nie obyło się bez ostrej gry w obronie, co skutkowało wykluczeniami. Casper Mortensen okazał się najskuteczniejszym graczem swojej drużyny - trafił 8 razy do bramki i zanotował 100% skuteczność, podobnie jak Magnus Landin, Simon Hald i Henrik Mollgaard.

Chile - Dania 16:39 (4:22)

Składy:

Chile: Barrientos, Garcia - Ceballos 1, Feuchtmann Erwin 2, Oyarzun 3, Reyes, Frelijj 2, Feuchtmann Emil 2, E. Salinas 1, R. Salinas 4, Baumann, Pavez, Oneto, Ayala, Codina, Donoso.

Dania: N. Landin, Green - M. Landin 1, Mortensen 8, Markussen 3, Lauge 4, Zachariassen, Svan 4,  Lindberg 3, Toft 1, Mollgaard 1, Mensah, Hansen 7, Olsen 2, Oris, Hald 3.