Australian Open: Świątek i Majchrzak w finale kwalifikacji!

• Data publikacji: 10.01.2019, 07:07

Bardzo udana noc w wykonaniu naszych tenisistów w Melbourne. Do finału kwalifikacji awansowała zarówno Iga Świątek jak i Kamil Majchrzak, który pokonał faworyzowanego Amerykanina Rubina.

Iga Świątek (POL) - Aliona Bolsova Zadoinov (ESP) 7:6(1) 6:2

Iga przystąpiła do tego pojedynku podbudowana wygraną nad Olgą Danilovic, która na swoim koncie ma już jeden tytuł WTA. Przeciwniczka Igi to 21-letnia Hiszpanka, która nie ma na swoim koncie większych osiągnięć.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Pierwsza swój serwis straciła Polka, ale już w kolejnym gemie potrafiła zniwelować przewagę rywalki i tak na tablicy widniał wynik 3:3. W kolejnych gemach obraz gry się nie zmienił i ciągle oglądaliśmy wyrównany mecz bez przełamań. Dopiero w tie-breaku Iga wrzuciła wyższy bieg i wygrała go do 1!

Taki obrót spraw chyba podłamał trochę Hiszpankę, która zaczęła popełniać proste błędy, które były wykorzystywane przez Igę. Polka po czterech gemach prowadziła już 3:1. W grze Igi było widać dużą dojrzałość oraz pewność uderzeń co przełożyło się na oddanie rywalce jeszcze tylko jednego gema. Ostatecznie Iga Świątek wygrała seta 6:2 i całe spotkanie 2:0 w setach.

Kamil Majchrzak (POL) - Noah Rubin[28] (USA) 7:5 6:1

W pojedynku tym nieznacznym faworytem był Amerykanin, który jest wyżej sklasyfikowany w rankingu ATP niż Polak. Noah jest 141., a Majchrzak 176. Pojedynek 22-latków lepiej rozpoczął Amerykanin, który w 5 gemie przełamał serwis Kamila. Majchrzak nie zrażony niepowodzeniem w pierwszej części seta walczył o odrobienie strat. Szansa nadarzyła  się w 10 gemie, gdzie Noah serwował po wygranie pierwszego seta. Kamil po przełamaniu powrotnym i doprowadzeniu do stanu po 5 wygrał kolejne dwa gemy i całego seta 7:5.

Drugi set to już popis gry naszego reprezentanta, który wygrywał większość wymian z głębi kortu. Majchrzak był na fali po wygraniu pierwszej partii. Tym razem Kamil potrzebował zaledwie 24 minut aby pokonać przeciwnika, którego dwukrotnie przełamał, a sam nie stracił ani razu swojego serwisu.

W finale kwalifikacji Iga Świątek zmierzy się z Danielle Lao z USA, a Kamil Majchrzak skrzyżuje rakietę z Niemcem Matsem Moraingiem.