Narciarstwo alpejskie – PŚ: po raz drugi w tym roku Vlhova lepsza od Shiffrin!

• Data publikacji: 08.01.2019, 22:05

To nie zdarza się często! Mikaela Shiffrin nie zdołała wygrać slalomu we Flachau, choć na półmetku była na prowadzeniu! W drugim przejeździe kapitalnie spisała się jednak Petra Vlhova. Słowaczka pokonała amerykańską dominatorkę po raz drugi w tym roku. W Nowy Rok była o niej lepsza w finale city eventu w Oslo.

Pierwszy przejazd najlepiej pokonała liderka Pucharu Świata. Mikaela Shiffrin dotarła do mety w ciągu 56,14 sek. O 0,27 sek. wyprzedzała będącą w życiowej formie Szwedkę Annę Swenn Larsson. Na trzeciej pozycji plasowała się Słowaczka Petra Vlhova ze stratą 0,31 sek. do prowadzącej. Tym razem na trasie nie pojawiła się żadna Polka.

W drugim przejeździe doszło do przetasowań na podium. Kapitalnie zaprezentowała się Vlhova, która najlepiej pokonała drugą z dzisiejszych tras. Pozwoliło jej to nie tylko na wyprzedzenie Swenn Larsson, ale i samej Shiffrin. Łączny czas Słowaczki 1:52,85 okazał się ostatecznie o 0,15 sek. lepszy od wyniku Amerykanki! Pierwotnie wydawało się, że na 3. miejscu uplasowała się ze stratą 1.05 sek. Swenn Larsson, tym samym po raz drugi w karierze (i po niemal 5 latach!) stając na podium, jednakże po kilku minutach została zdyskwalifikowana. Tym samym na podium wskoczyła, ku uciesze gospodarzy, Katharina Liensberger. Austriaczka w połowie dzisiejszych zmagań była 4. ze stratą 0,54 sek. do Shiffrin. Choć po dwóch przejazdach do Vlhovej traciła znacznie więcej, bo aż 1,17 sek., to ona uzupełniła dziś podium. Dla wicemistrzyni olimpijskiej w drużynie jest to życiowy sukces w Pucharze Świata, gdyż jak dotąd jej najlepszym osiągnięciem było dwukrotne zajęcie 4. miejsca.