WTA - Sydney: Rosolska w ćwierćfinale

• Data publikacji: 08.01.2019, 15:43

Alicja Rosolska i Japonka Eri Hozumi pokonały w pierwszej rundzie turnieju WTA w Sydney gruzińsko-niemiecką parę Oksana Kalashnikova/Tatjana Maria 7-5, 6-3 i awansowały do ćwierćfinału.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo wyrównanie. Po sześciu rozegranych gemach mieliśmy remis 3-3. W kolejnym gemie Rosolska i Hozumi przełamały swoje rywalki, a następnie podwyższyły prowadzenie na 5-3. Niestety Kalashnikova i Maria odrobiły straty, najpierw wygrywając swoje podanie, a następnie odbierając serwis polsko-japońskiej parze. Na szczęście Polka i Japonka w porę opanowały nerwy i ostatecznie wygrały pierwszego seta 7-5.

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla Rosolskiej i Hozumi, które przełamały swoje rywalki i objęły prowadzenie 3-1. Przez cztery kolejne gemy obydwie pary nie wygrały swojego gema serwisowego i przy stanie 5-3 dla Polki i Japonki Rosolska i Hozumi w końcu utrzymały serwis, dzięki czemu wygrały drugiego seta 6-3 i awansowały do ćwierćfinału.

Pierwsza runda turnieju WTA w Sydney:

Alicja Rosolska/Eri Hozumi (Polska/Japonia) - Oksana Kalashnikova/Tatjana Maria (Gruzja/Niemcy) 7-5, 6-3