WTA - Hobart: niespodziewane zwycięstwo Magdy Linette!

• Data publikacji: 08.01.2019, 15:30

Magda Linette podtrzymuje zwycięską passę w australijskim Hobart. Po przejściu kwalifikacji, dziś Polka pokonała rozstawioną z "czwórką" Greczynkę Marię Sakkari w trzech setach.

Faworytki przed rozpoczęciem meczu można było wypatrywać w Greczynce, która aktualnie zajmuje 41. miejsce w rankingu WTA, podczas gdy Linette jest 86. Na początku spotkania obydwie tenisistki miały problemy z utrzymaniem własnego serwisu, co skutkowało pięcioma przełamaniami z rzędu. W szóstym gemie Greczynka utrzymała swoje podanie, a następnie ponownie odebrała serwis Polce i wyszła na prowadzenie 5-2. Następnie Linette zdołała przełamać jeszcze Sakkari, ale chwilę później sama przegrała swojego gema serwisowego i tym samym pierwszy set padł łupem Greczynki 6-3.

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla poznanianki, która już na samym początku przełamała rywalkę, a następnie podwyższyła prowadzenie na 2-0. Sakkari jednak szybko odrobiła straty i doprowadziła do wyrównania 2-2. Poirytowana całą sytuacją Linette ponownie odebrała serwis Greczynce, a później utrzymała swój serwis i wyszła na prowadzenie 4-2. Kolejne dwa gemy również padły łupem Polki, dzięki czemu Linette wygrała drugiego seta 6-2 i tym samym wyrównała stan rywalizacji w setach na 1-1.

Decydująca partia toczyła się pod znakiem przełamań. Przez dziewięć gemów żadna z tenisistek nie utrzymała własnego serwisu i przez to Polka prowadziła 5-4, a w kolejnym gemie wykorzystała swoją szansę i wygrała własnego gema serwisowego, przez co triumfowała także w trzecim secie 6-4. W drugiej rundzie Linette zmierzy się z Belgijką Greetje Minnen, która - podobnie jak Polka - dostała się do turnieju głównego z kwalifikacji.