ATP Auckland: nieudany debiut Kubota z nowym partnerem

• Data publikacji: 08.01.2019, 13:49

W związku z kontuzją Marcelo Melo Łukasz Kubot musiał znaleźć nowego partnera do gry. Wybór padł na Argentyńczyka Horacio Zeballosa. Czasu na zgranie obaj panowie mieli bardzo mało, a już za tydzień startuje Australian Open.

Łukasz Kubot i Horacio Zeballos przed startem w Australian Open spróbowali swoich sił w turnieju w Auckland. Niestety przygoda ta nie trwała zbyt długo bo już w pierwszym meczu nowy duet musiał uznać wyższość swoich rywali, którymi był Ben McLachlan z Japonii i Jan-Lennard Struff z Niemiec. McLachlan i Struff to bardzo solidna para deblowa. W zeszłym roku wygrali turniej ATP w Tokio.

W pierwszym secie nie oglądaliśmy żadnych przełamań i dlatego byliśmy świadkami tie-breaka, w którym lepsi okazali się mistrzowie z Tokio wygrywając 7:5.

Drugi set był zupełnie inny niż pierwszy. Kubot i Zeballos bardzo dobrze returnowali czym sprawili bardzo dużo problemów swoim przeciwnikom. Zdołali dwukrotnie przełamać rywali, a sami wygrali wszystkie swoje gemy serwisowe dzięki czemu set zakończył się 6:2 na korzyść Zeballosa i naszego rodaka.

Niestety w super tie-breaku wyszło kto jest bardziej doświadczoną i zgraną parą. Ben McLachlan i Jan-Lennard Struff w decydującym momencie zdobyli mini przełamanie na 8:6. Tego minimalnego prowadzenia nie oddali już i ostatecznie wygrali 10:7.

I runda debla, ATP Auckland

Łukasz Kubot/Horacio Zeballos[4] - Ben McLahchlan/Jan-Lennard Struff 6:7(5) 6:2 7:10