Szermierka: weekend bez juniorskich sukcesów

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 06.01.2019, 20:58

To nie był udany weekend dla polskich juniorów walczących w zawodach Pucharu Świata w szermierce. Największe osiągnięcia to 1/16 finału.

W Budapeszcie rywalizowali szabliści i szablistki. Wśród juniorów najlepiej spisał się Karol Lademann, który odpadł w 1/16 finału i sklasyfikowany został na 17. lokacie. Rundę wcześniej walki zakończyli Cezary Białecki, Franciszek Nowak i Piotr Szczepanik. Zawody wygrał Matteo Neri z Włoch, pokonując w finale Rosjanina Vladislava Pozdnyakova.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, Lisa Pusztai. Podobnie jak wśród chłopców, najlepsze osiągnięcie reprezentanta Polski, to miejsce 17. - przypadło ono w udziale Zuzannie Cieślar. W gronie pokonanych w 1/16 finału znalazła się jeszcze Małgorzata Zawodniak. W pierwszej rundzie zasadniczej drabinki przegrała natomiast Roksana Bartosz.

We włoskim Udine rywalizowali natomiast specjaliści od walki na florety. Wśród kobiet najlepsza okazała się Włoszka Serena Rossini, a wśród chłopców Rosjanin Bogdan Barmakov. Także w Udine walczyły szpadzistki, zawody wygrała miejscowa Beatyrice Cagnin. Dominika Pawłowska zajęła 26. miejsce, Weronika Marucha wywalczyła 116. lokatę.

Bartosz Szafran – Poinformowani.pl

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.