Curling - MŚJ-B: zacięte mecze polskich drużyn
© WCF / Céline Stucki

Curling - MŚJ-B: zacięte mecze polskich drużyn

  • Dodał: Wojciech Nowakowski
  • Data publikacji: 06.01.2019, 21:00

Wyrównane spotkania rozegrały w niedzielę nasze drużyny na mistrzostwach świata juniorów dywizji B w curlingu. Panie wygrały swój mecz jednym punktem, natomiast panowie jednym punktem przegrali.

 

Polki w porannej sesji stanęły naprzeciw Niemek. Pierwsza partia została wyzerowana, drugą nasza drużyna przejęła za punkt, w trzeciej natomiast rywalki wyrównały stan meczu. Schemat powtórzył się w kolejnych trzech endach, z tą różnicą, że to Biało-Czerwone musiały odrabiać straty po piątej partii. W siódmym endzie nasze przeciwniczki przeniosły prawo do ostatniego zagrania na ósmą partię, jednak zespół Darii Chmarry zdołał przejąć ją za punkt i wygrać cały mecz 3:2. Z trzema zwycięstwami na koncie Polki ex aequo z Niemkami zajmują drugie miejsce w tabeli grupy A. Na czele są Szkotki, które pokonując 11:6 Nowozelandki triumfowały po raz czwarty. Pierwsze zwycięstwo w Lohji odniosły gospodynie, wygrywając 8:3 z Hiszpankami. Dzień przerwy miały natomiast Austriaczki.

 

Nasza męska reprezentacja zmierzyła się w niedzielę z Hiszpanami. W pierwszej partii punkt zdobyli nasi rywale, w drugiej jednak Biało-Czerwoni zapisali na konto dwa oczka. Zespół Gontzala Garcii odpowiedział równie wysoką wygraną w partii trzeciej, natomiast w czwartej nasza drużyna wyrównała stan meczu. W piątym endzie ekipa z Półwyspu Iberyjskiego wygrała za trzy punkty, jednak zwycięstwa 2:0 i 1:0 zespołu Michała Janowskiego doprowadziły do kolejnego remisu. Niestety, w ostatniej partii punkt na wagę zwycięstwa 7:6 zdobyli Hiszpanie, dla których była to trzecia wygrana w tym turnieju. W pozostałych meczach grupy A padały czwarte zwycięstwa - Koreańczyków 8:4 nad Chińskim Tajpej oraz Holendrów i Francuzów nad Anglikami, kolejno 9:5 i 8:2.

 

Tabela grupy A kobiet:
1. Szkocja 4:0
2. Niemcy 3:1
2. Polska 3:1
4. Nowa Zelandia 2:2
5. Austria 1:3
5. Finlandia 1:3
7. Hiszpania 0:4

 

Tabela grupy A mężczyzn:
1. Dania 4:1
1. Francja 4:1
3. Anglia 4:2
3. Korea Południowa 4:2
5. Hiszpania 3:2
6. Holandia 2:3
6. Polska 2:3
8. Białoruś 1:4
9. Chińskie Tajpej 0:5

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy i poliglota, miłośnik monarchii i języka węgierskiego, specjalista ds. pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej.