Alpen Cup: Bryja i Kaleta w pierwszej 10-tce

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 06.01.2019, 15:28

Czwarte miejsce Roberta Bryji oraz dziesiąte Karoliny Kalety w rywalizacji U18 okazały się najlepszymi rezultatami Biało-czerwonych podczas drugiego dnia zawodów Alpen Cup, które odbywają się w znanej z biathlonowego kalendarza czeskiej miejscowości Nove Mesto.

Podobnie jak w sobotę, podczas Alpen Cup w Novym Meście rywalizacja dla kobiet i mężczyzn toczyła się w trzech kategoriach: do lat 18, do lat 20 oraz seniorskiej. Rozgrywano biegi ze startu wspólnego. Najmłodsi sportowcy startowali na dystansie 7 kilometrów (kobiety) oraz 10 kilometrów (mężczyźni). Tym razem tak dobrze, jak w sobotę nie poszło Sebastianowi Bryji, który z czasem 27:42,0 zajął 4. miejsce.  Nieźle  poszło też Robertowi Bugarze, który uplasował się zaraz za kolegą z reprezentacji (+44,4). Na 12. miejscu uplasował się Bartosz Cielniak (+1:25,8). Zwyciężył Jaume Pueyo z Hiszpanii (27:01,7) przed reprezentantami gospodarzy – Jakubem Strouhalem (+21,7) oraz Mathiasem Vackiem (+24,7).

U kobiet startowały cztery nasze reprezentantki, ale tylko Karolina Kaleta uplasowała się w pierwszej 10-tce, zamykając tę stawkę (+1:32,1). Kamila Gąsienica była 14. (+1:50,8), Irena Szkurat zajęła 17. lokatę (+1:55,1), a Anna Berezecka była 21. (+3:47,6). Zwyciężyła Austriaczka – Magdalena Scherz – 20:53,4 przed Jolantą Byrtus (+10,7) oraz swoją rodaczką Sophie Adrigan (+14,3).

21. Anna Berezecka – Polska +3:47,6

W zawodach do lat 20 biegaczki musiały pokonać dziś 10 kilometrów, a biegacze o 5 kilometrów więcej. U kobiet w pierwszej 10-tce znalazło się aż 6 Niemek, ale wygrała reprezentantka gospodarzy Barbora Havlickova (28:35,1), wyprzedzając dwie przedstawicielki naszych zachodnich sąsiadów – Lisę Lohman (+13,8) oraz Jessicę Loeschkę (+16,0). Polki spisały się bardzo słabo. Justyna Stefaniuk była dopiero 28. (+3:30,7), a Marcelina Wojtyła zajęła dopiero 31. lokatę (+4:35,7).

U mężczyzn reprezentanci Niemiec również zajęli 2. I 3. miejsce, ale zwyciężył Francuz Jules Chappaz (37:17,1) przed Friedrichem Mochem (+0,6) oraz Florianem Knopfem (+1,2). Rezultaty pokazują, że była to bardzo zacięta walka i o miejscach na podium zdecydowały milimetry. W zawodach startowało trzech Biało-czerwonych, ale Dawid Damian był dopiero 32. (+2:50,3), Wiktor Czaja uplasował się dwa miejsca niżej (+3:24,7), podczas gdy najsłabszym z Polaków okazał się 40. Michał Boreczek (4:28,7).

40. Michał Boreczek – Polska +4:28,7

Seniorskie zawody obejmowały dystans 15 kilometrów dla kobiet i 20 kilometrów dla mężczyzn. Co nie udało się Niemcom w biegach do lat 20, udało się w seniorskiej rywalizacji. Konkretnie mowa o zwyciężczyni biegu kobiet – Antonii Fraebel, która czasem 41:25,0 wygrała minimalnie z Anną Comarellą z Włoch (+0,8) oraz Szwajcarką Lydią Hiernickel ze Szwajcarii (+19,8). Niezbyt okazały wynik uzyskała nasza jedynaczka – Klaudia Kołodziej, zajmując 22. miejsce (+4:42,6), co pozwoliło wyprzedzić tylko dwie rywalki.

Wśród mężczyzn zwyciężył Valentin Chauvin z Francji (49:43,4), pokonując Ueli Schnidera ze Szwajcarii (+10,0) oraz Simonę Daprę z Włoch (+16,9). Czterech przedstawicieli naszej kadry poza 30-tką. Najwyżej uplasował się 36. Paweł Klisz (+3:36,5), sześć lokat dalej znalazł się Michał Skowron (+4:34,0), a w swoim sąsiedztwie – na 52. oraz 53. miejscu sklasyfikowano odpowiednio Krzysztofa Małkińskiego (+7:27,8) oraz Wojciecha Pelczara (+8:16,4).