Bobsleje: Luty i Tylkowski 11. w Altenbergu

• Data publikacji: 05.01.2019, 18:50

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 11. miejsce w zawodach Pucharu Świata w bobslejowych dwójkach, rozegranych w Altenbergu. Po pierwszym ślizgu nasza załoga zajmowała nawet ósme miejsce.

W pierwszym ślizgu Polacy zaprezentowali się naprawdę świetnie. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski, którzy rok temu na tym samym torze wygrali zawody Pucharu Europy uzyskali czas 57.77, który okazał się ósmym rezultatem serii. Jednak strata do prowadzących Kanadyjczyków Justina Krippsa i Camerona Stonesa tracili sporo - 0.47 sek. Na drugiej pozycji plasowali się Łotysze Oskars Kibermanis i Matiss Mikins, a na trzecim Niemcy - Frencesco Friedrich i Thorsten Margis.

W drugim przejeździe Polacy pojechali szybciej, ale... słabiej. Zmieniające się szybko warunki na torze spowodowały, że wszystkie osady w zasadzie poprawiały czas z pierwszego przejazdu. Mateuszowi i Krzysztofowi ta sztuka też się udała, ale jedynie w wymiarze 0.05 sek. To spowodowało istotny spadek w klasyfikacji generalnej - ostatecznie na 11. miejsce. Mocny awans zaliczyli natomiast Holendrzy Ivo de Briun i Janko Franjic, którzy ściganie ukończyli na siódmym miejscu.

Triumfowali ostatecznie najlepsi w drugim ślizgu Friedrich i Margis. Kanadyjczycy spadli na drugie miejsce, a Łotysze na trzecie.

1. Friedrich/Margis (Niemcy)

2. Kripps/Stones (Kanada)

3. Kibermanis/Mikins (Łotwa)

...

11. Luty/Tylkowski

PEŁNE WYNIKI

Rozegrane wcześniej zawody dwójek pań wygrały Niemki Mariama Jamanka i Annika Drazek przed Kanadyjkami Christine de Bruin i Kristen Bujnowski oraz Amerykankami Elaną Meyers-Taylor i Lake Kwaza.

Jutro w Altenbergu zawody czwórek.

W Wionterbergu rozgrywane są natomiast zawody Pucharu Europy. W bobslejowych czwórkach triumfowali Niemcy pilotowani przez Christopha Hafera, natomiast w kobiecych dwójkach Laura Nolte i Deborah Levi z Niemiec.