Palencia: wygrana Polski z Arabią Saudyjską na koniec turnieju

• Data publikacji: 05.01.2019, 16:25

W ostatnim meczu w turnieju w Palencii Polska wygrała z Arabią Saudyjską 28:19.

Spotkanie rozpoczęliśmy od prowadzenia 3:0. Wtedy jednak nasi zawodnicy poczuli się za pewnie, zniknęła koncentracja, co wykorzystał przeciwnik, doprowadzając do wyrównania. W kolejnych minutach Polacy zagrali już lepiej i budowali swoją przewagę. Pomagała im w tym również początkowo powolna gra rywali, dzięki czemu często przechwytywali piłki do kontrataków i zamieniali na gole. Dobrze zaprezentowali się po raz kolejny Jan Czuwara oraz Damian Przytuła. Na pochwałę zasługuje również 18-letni Michał Olejniczak, który miał szansę by zaprezentować się dłużej na boisku.

W drugiej połowie obaj nasi bramkarze - Piotr Wyszomirski oraz Adam Malcher - dobrze spisywali się w bramce, notując wysokie procenty obron. Zawodnicy w polu kontynuowali budowanie przewagi, choć nie obeszło się bez błędów, wynikających z niedokładności. Przez saudyjskiego goalkeepera nie mógł przedrzeć się kilka razy Bartosz Kowalczyk, który często popełniał błąd kroków. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 28:19.

Polska - Arabia Saudyjska 28:19 (16:9)

Polska: Wyszomirski, Malcher, Czuwara 7, Jarosiewicz 1, Przytuła 5, Kondratiuk, Przybylski, Moryto 2, Syprzak 2, Gębala, Olejniczak 1, Szpera 2, Komarzewski 5, Salacz 2, Sićko, Jarosiewicz, Adamczyk 1

Arabia Saudyjska: Al-Safar 3, Al-Farjan,  Radnah, Al-Salem 3, Al-salen, Abu Al-Rahi, Al-Mutaibi, Khayri, Al-Ibrahim, Mohammed Al-Salem 5, Al-Abdulali 5, Al-Abas 1, Ahmed, Al-Hulaili 1