Saneczkarstwo - PŚ: loteryjne zawody w Konigssee

• Data publikacji: 05.01.2019, 15:55

Padający śnieg utrudniał sprawiedliwą rywalizację w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w Konigssee. W dwójkach wygrali Toni Eggert/Sascha Benecken, a Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 16. miejsce. Jedynki kobiet wygrała Julia Taubitz, a Klaudia Domaradzka była 24.

Najpierw rozegrano zawody dwójek. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski stracili dużo przez złe warunki. Polacy oddali dwa dobre ślizgi, ale musieli jechać po zaśnieżonym torze. Dwukrotnie tuż po przejeździe polskiej dwójki trasa była odśnieżana. Chmielewski/Kowalewski zajęli 16. miejsce ze stratą ponad 2 sekund. Polacy plasowali się na tej samej pozycji po pierwszym ślizgu. To najsłabszy wynik Polaków w sezonie. Toni Eggert/Sascha Benecken wygrali o ponad 3 dziesiąte sekundy z Tobiasem Wendlem/Tobiasem Arltem, którzy triumfowali w Konigssee przez ostatnie 9 lat. Trzecie miejsce zajęli Austriacy Thomas Steu/Lorenz Koller. W klasyfikacji generalnej Eggert/Benecken powiększyli swoją przewagę, a Polacy utrzymali 11. miejsce.

16. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski +2,161

Do zawodów Pucharu Świata po raz pierwszy w karierze awansowała Klaudia Domaradzka. Młoda Polka zajęła 24. miejsce z czasem 1:48,792. Z powodu śnieżycy doszło do wielu niespodzianek. Wygrała wiceliderka Pucharu Świata Julia Taubitz. Po pierwszym ślizgu Niemka była szósta. Druga ze stratą 420 tysięcznych była Summer Britcher. Amerykanka na półmetku była dziewiąta. Na najniższym stopniu podium stanęła Hannah Prock. Córka Markusa Procka osiągnęła najlepszy wynik w karierze. Po pierwszym przejeździe liderką była Jekaterina Katnikowa. Rosjanka zakończyła zawody dopiero na 17. pozycji. Liderka Pucharu Świata Natalie Geisenberger w drugim ślizgu awansowała z 16. na 8. miejsce.

1. Julia Taubitz (Niemcy) 1:44,971