Hopman Cup: Szwajcarzy obronili tytuł!

• Data publikacji: 05.01.2019, 13:43

Reprezentacja Szwajcarii w składzie Belinda Bencic/Roger Federer obroniła tytuł w Pucharze Hopmana! W dzisiejszym finale zwyciężyli po trzech meczach Niemców w składzie Alexander Zverev/Angelique Kerber 2-1.

Pierwszy mecz już przed rozpoczęciem zapowiadał się fantastycznie, bowiem na korcie spotkali się dwaj tenisiści z pierwszej dziesiątki rankingu ATP - Roger Federer i Alexander Zverev. W pierwszym secie obaj tenisiści dobrze prezentowali się w swoich gemach serwisowych i przez osiem gemów nie doszło do żadnego przełamania. Przy stanie 4-4 Federer przełamał Niemca bez straty punktu, a następnie nie miał problemów z zakończeniem seta przy swoim serwisie.

Drugi set wyglądał zdecydowanie inaczej. Federer od początku przejął inicjatywę nad młodym Niemcem, już w drugim gemie odebrał mu serwis, a następnie podwyższył prowadzenie na 3-0. W kolejnych czterech gemach nie mieliśmy przełamań, a przy stanie 5-2 dla Szwajcaria Zverev nie utrzymał swojego serwisu i przegrał drugiego seta 6-2, przez co Szwajcaria prowadziła w finale 1-0.

Roger Federer - Alexander Zverev 6-4, 6-2

W drugim meczu naprzeciw siebie stanęły Angelique Kerber i Belinda Bencic. Przed meczem większe szanse na zwycięstwo przypisywano Kerber i przez pierwsze gemy meczu było to widać. Niemka kapitalnie rozpoczęła mecz i już w pierwszym gemie przełamała Szwajcarkę. Kerber powtórzyła to także w kolejnym gemie serwisowym Szwajcarki i prowadziła 3-0, jednak Bencic odrobiła stratę przełamania, a następnie zmniejszyła straty do jednego gema 4-3. Do końca seta nie mieliśmy już żadnych przełamań, a przy stanie 5-3 Kerber wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Początek drugiej partii przypominał poprzednią. Kerber ponownie w pierwszym gemie przełamała Bencic, a następnie podwyższyła prowadzenie na 2-0. Przez kolejne siedem gemów nie było już przełamań, dzięki czemu Kerber prowadziła 5-4 i serwowała po zwycięstwo w meczu, jednak Bencic odebrała serwis Niemce i doprowadziła do stanu 5-5, ale po chwili sama została przełamana i ponownie Kerber serwowała na mecz. Szwajcarka jednak znowu zachowała zimną krew i przełamała Niemkę, doprowadzając do tie-breaka. Decydującą odsłonę drugiego seta lepiej rozpoczęła Bencic, która objęła prowadzenie 2-0. Kerber jednak skutecznie grała w dalszej części tie-breaka i dzięki temu przy stanie 6-4 miała dwie piłki meczowe, ale Bencic obroniła się i wyrównała na 6-6. Kolejne dwa punkty wpadły na konto Kerber, co dało jej zwycięstwo w meczu ze Szwajcarką, a także wyrównanie w ogólnym meczu Niemcy - Szwajcaria na 1-1.

Angelique Kerber - Belinda Bencic 6-4, 7-6 (8)

Po meczu singlowym pań pewnym było, że o ostatecznym wyniku całego meczu zadecyduje mecz gry mieszanej. Po pierwszym secie wydawać by się mogło, że czeka nas powtórka sprzed roku. Bencic i Federer bez straty gema wygrali z Kerber i Zverevem pierwszego seta 4-0.

Druga partia była całkowitym przeciwieństwem premierowej odsłony meczu. Niemcy grali zdecydowanie lepiej, a parze szwajcarskiej przytrafiały się proste błędy. Ostatecznie to Zverev i Kerber byli lepsi w drugim secie, wygrywając 4-1 i doprowadzając do decydującego seta.

W secie decydującym o zwycięstwie lepiej prezentowała się para szwajcarska, która w pierwszym gemie przełamała swoich przeciwników, a następnie Helweci podwyższyli prowadzenie na 2-0. Kerber i Zverev obronili się i przełamali w szóstym gemie Szwajcarów, doprowadzając do tie-breaka. W nim lepsi byli byli Szwajcarzy, którzy wygrali do czterech i obronili tytuł sprzed roku!

Finał Pucharu Hopmana 2019:

Szwajcaria - Niemcy 2-1

Roger Federer/Belinda Bencic - Alexander Zverev/Angelique Kerber 4-0, 1-4, 4-3 (4)