Mistrzostwa Europy U17: Horror w finale, Holandia mistrzem!

• Data publikacji: 20.05.2018, 22:00

Piłkarze Holandii zostali mistrzami Europy do lat 17. ,,Pomarańczowi" w serii rzutów karnych okazali się lepsi od Włochów 4:1. W regulaminowym czasie gry było 2:2.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnego trafienia. Obie drużyny grały raczej zachowawczo, czekając na dogodną okazję do zdobycia bramki. A takich było jak na lekarstwo i do przerwy widniał bezbramkowy remis.

Strzelanie rozpoczęło się 6 minut po wznowieniu gry. Wtedy to cudowne podanie Redana wykończył Jurriën Maduro i Holandia prowadziła 1:0. Włosi odpowiedzieli kwadrans później, za sprawą Samuela Ricciego. Nie minęły nawet dwie minuty i to piłkarze z Półwyspu Apenińskiego objęli prowadzenie. Kluczowym zagraniem popisał się po raz drugi Fagioli (asystował także przy trafieniu Ricciego), który wyłożył futbolówkę Alessio Riccardiemu, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Jak się później okazało - to nie był koniec emocji w regulaminowym czasie gry. Holendrzy w 74. minucie zdołali wyrównać. Z rzutu wolnego dośrodkował Mohammed Ihattaren, a skutecznym strzałem popisał się Brian Brobbey. Pomocnik ,,Pomarańczowych" pojawił się kilka minut wcześniej na boisku. Żaden z zespołów nie zdołał już po tej sytuacji przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

Te lepiej wykonywali Holendrzy, którzy nie pomylili się ani razu. Jednak nie strzelcy, a bramkarz ,,Pomarańczowych" został bohaterem serii jedenastek. Joey Koorevaar obronił dwa z trzech karnych wykonywanych przez Włochów.

Holandia po raz trzeci została mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej.

Holandia - Włochy 2:2 (0:0) k. 4:1

46' Jurriën Maduro, 74' Brian Brobbey - 61' Samuele Ricci, 83' Alessio Riccardi