WTA - Shenzhen: triumf Sabalenki na otwarcie sezonu

• Data publikacji: 05.01.2019, 09:23

Aryna Sabalenka pokonała Alison Riske 4-6, 7-6 (2), 6-3 w pierwszym finale nowego sezonu WTA na kortach twardych w Shenzhen.

W mecz lepiej weszła Amerykanka, która przy stanie 1-1 przełamała Białorusinkę, a następnie podwyższyła prowadzenie na 3-1, wygrywając swojego gema serwisowego. W kolejnych gemach pierwszego seta nie mieliśmy już żadnych przełamań, przez co Riske wygrała pierwszą partię 6-4.

Drugi set kapitalnie układał się dla Białorusinki, która w czwartym gemie przełamała Amerykankę i prowadziła 3-1, a chwilę później powiększyła prowadzenie do stanu 4-1. Pomimo prowadzenie Sabalenki 5-2, Riske odrobiła straty i doprowadziła do wyrównania 5-5. Kolejne dwa gemy wygrały serwujące, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim od początku do końca grę prowadziła Białorusinka, która od początku zyskała przewagę 4-1 i bez problemu ją utrzymała. Ostatecznie Sabalenka zwyciężyła do dwóch.

Trzecią partię świetnie rozpoczęła młoda Białorusinka. Sabalenka już w pierwszym gemie serwisowym przełamała Riske, następnie pewnie utrzymała własne podanie, a w kolejnym gemie ponownie odebrała serwis Amerykance i prowadziła już 3-0, jednak Riske zaczęła odrabiać straty. Najpierw przełamała Białorusinkę, a następnie wygrała gema przy własnym podaniu i zmniejszyła straty na 2-3. Następne dwa gemy wygrały serwujące i na prowadzeniu nadal z przewagą przełamania była Sabalenka (4-3). Sabalenka wygrała swojego gema serwisowego, a przy stanie 5-3 przełamała Amerykankę i wygrała trzeciego seta 6-3.