Palencia: Hiszpania lepsza od Polaków

• Data publikacji: 04.01.2019, 21:40

W drugim dniu turnieju w Palencii reprezentacja Hiszpanii wygrała z Polską 34:28. Na słowa pochwały zasługują świetnie spisujący się Damian Przytuła oraz Jan Czuwara, którzy zdobyli w meczu po 6 bramek.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od naszego prowadzenia 3:2. Od tego momentu to gospodarze mieli przewagę nad naszym zespołem. Polacy doskonale współpracowali z naszym obrotowym - Kamilem Syprzakiem, który wykorzystywał swoje okazje. Z dobrej strony zaprezentowali się również Damian Przytuła oraz Jan Czuwara. W końcówce udało nam się doprowadzić do wyniku 16:17.

W drugiej części spotkania bardzo długo Polacy utrzymywali kontakt bramkowy. Jednak przez niedokładności i dwie niewykorzystane stuprocentowe sytuacje, to Hiszpanie powiększali swoje prowadzenie. Na kilka minut bramkę zamurował Rodrigo Corrales. Pod koniec meczu Polacy popisali się efektownymi akcjami - wrzutki w pole bramkarza wykorzystali Przytuła oraz Jarosiewicz. W naszej grze brakowało szybkich wznowień, co pozwoliłoby na korzystniejszy wynik.

Polska - Hiszpania 28:34 (16:17)

Polska: Kornecki, Malcher, Wyszomirski - Czuwara, Jarosiewicz, Szczęsny, Przytuła, Kowalczyk, Przybylski, Szpera, Moryto, Olejniczak, Syprzak, Gębala, Salacz

Hiszpania: De Vargas, Corrales - Fernadnez Perez, Gurbindo, Gomez, Enterrios, A. Dujszebajew, Sarmiento, Aguinagalde, Canellas, Morros, Arino, Guardiola, Sole, Goni, Figueras, D. Dujszebajew