Bobsleje: Stano i Kamiński w dziesiątce PE

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 04.01.2019, 18:10

Jakub Stano i Adrian Kamiński zajęli 10. miejsce w zawodach Pucharu Europy bobslejowych dwójek rozegranych w Winterbergu.

Dobrze spisali się nasi bobsleiści z kadry B na rozpoczętych w niemieckim Winterbergu zawodach Pucharu Europy w bobslejach. Jakub Stano i Adrian Kamiński w pierwszym ślizgu uzyskali ósmy wynik (57.35) wśród 25 startujących osad. Do najlepszych w tym przejeździe Niemców Dennisa Pihale i Lukasa Frytza stracili zaledwie 0.19 sekundy.

W drugim ślizgu nasza osada pojechała minimalnie wolniej (57.46) i był to ósmy wynik w serii. W efekcie polska dwójka spadła w klasyfikacji o dwa miejsca i zajęła i tak dobre, dziesiąte miejsce.

Triumfy świętowali Niemcy. Pihale i Frytz choć w drugim ślizgu uzyskali dopiero trzeci wynik, utrzymali prowadzenie. Kolejne trzy miejsca także dla bobów niemieckich - drudzy byli Richard Oelsner i Issam Ammour, trzeci najlepsi w drugim przejeździe Christoph Hafer i Christian Hammers, a tuż za podium uplasowali się Hans Peter Hanninghofer i Maximilian Bruckert. Polaków wyprzedziły jeszcze dwie osady rosyjskie, dwie szwajcarskie i jedna rumuńska.

Kompletne wyniki TUTAJ

Jutro na Pucharze Świata w Altenbergu zaprezentują się Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.