Siatkówka plażowa - WT: awans Polaków

• Data publikacji: 04.01.2019, 17:33

Dwie polskie pary rozpoczęły dzisiaj zmagania w turnieju głównym zawodów w Hadze. Trzy zwycięstwa i jedna porażka to bilans biało-czerwonych. Oba duety nadal są w grze.

Swój udział w Hadze rozpoczęli dzisiaj Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy mieli dobry fragment gry na początku meczu z Niemcami, prowadzili nawet 8:2, ale później zaczęli tracić przewagę, aby ostatecznie minimalnie przegrać pierwszego seta. W drugim już swojej przewagi nie roztrwonili i doprowadzili do tie-breaka, w którym także okazali się lepsi. O pierwsze miejsce w grupie biało-czerwoni zagrali z Włochami. Ponownie okazali się minimalnie gorsi w inauguracyjnej partii, a dwie kolejne wygrali. Tym samym para Kantor/Łosiak wygrała grupę i nasi reprezentanci zagrają jutro w drugiej rundzie.

Od zwycięstwa turniej rozpoczęli także Jakub SzałankiewiczMaciej Rudol. Nasi reprezentanci w dwóch setach pokonali Szwajcarów, dzięki czemu byli już pewni awansu do kolejnej rundy. W rywalizacji o pierwsze miejsce w grupie Polacy zmierzyli się z Rosjanami. Konstantin Semenov niedawno cieszył się z triumfu w turnieju snow volleya, a teraz pokonał biało-czerwonych i wyszedł z grupy na pierwszym miejscu, a nasi reprezentanci z drugiego miejsca, co oznacza, że zagrają jutro już w pierwszej rundzie.