Curling - MŚJ-B: pierwsze wygrane polskich drużyn
© WCF / Alina Pavlyuchik 2017

Curling - MŚJ-B: pierwsze wygrane polskich drużyn

  • Dodał: Wojciech Nowakowski
  • Data publikacji: 03.01.2019, 22:15

Udany czwartek mają za sobą polskie drużyny na curlingowych mistrzostwach świata juniorów dywizji B. Obie nasze ekipy wygrały swoje mecze.

 

Nasza żeńska reprezentacja udział w turnieju w Lohji rozpoczęła od meczu z Austriaczkami. Pierwszą partię nasze rywalki przejęły za punkt, w drugiej jednak Polki zdobyły trzy oczka. W trzecim endzie punkt trafił na konto zespołu Sary Haidinger, jednak kolejne dwa kończyły się jednopunktowymi zwycięstwami Biało-Czerwonych, a w szóstym drużyna Darii Chmarry zdobyła dwa punkty. Siódmą partię 2:0 wygrały Austriaczki, kończąc na tym jednak swój dorobek punktowy - mecz zakończył się triumfem Polek 7:4. Oprócz naszej drużyny zwycięstwa w grupie A zanotowały też Nowozelandki (12:2 z Finkami), Szkotki (8:2 z Hiszpankami) oraz Niemki (7:4 z Finkami).

 

Zespół Michała Janowskiego w swoim drugim meczu zmierzył się z Anglikami. W pierwszej partii Biało-Czerwoni zdobyli dwa punkty, na co jednak tak samo wysokim zwycięstwem odpowiedzieli w partii drugiej rywale. W trzecim endzie punkt trafił na konto Wyspiarzy, w czwartym natomiast 1:0 wygrali Polacy. Ekipa Jothama Sugdena wyszła na dwupunktowe prowadzenie w partii piątej, jednak końcówka meczu należała do naszej drużyny - Biało-Czerwoni wygrali szóstą partię za dwa punkty, a dwie kolejne za jeden, zwyciężając w całym meczu 7:5. W rozegranym wcześniej meczu Anglicy pokonali Duńczyków 6:4. Pierwsze zwycięstwa w czwartek odnieśli też Koreańczycy (7:2 z Holendrami) i Hiszpanie (7:6 z Koreańczykami), natomiast drugą wygraną na konto zapisali Duńczycy (14:1 z Chińskim Tajpej) i Francuzi (11:2 z Białorusinami).

 

Tabela grupy A mężczyzn:
1. Francja 2:0
2. Dania 2:1
3. Anglia 1:1
3. Białoruś 1:1
3. Hiszpania 1:1
3. Holandia 1:1
3. Polska 1:1
8. Korea Południowa 1:2
9. Chińskie Tajpej 0:2

 

Tabela grupy A kobiet:
1. Niemcy 1:0
1. Nowa Zelandia 1:0
1. Polska 1:0
1. Szkocja 1:0
5. Austria 0:1

5. Hiszpania 0:1
7. Finlandia 0:2

Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy i poliglota, miłośnik monarchii i języka węgierskiego, specjalista ds. pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej.