Palencia: przegrana Polaków na własne życzenie

Palencia: przegrana Polaków na własne życzenie

  • Dodał: Natalia Pawlikowska
  • Data publikacji: 03.01.2019, 19:35

Polska przegrała w turnieju towarzyskim rozgrywanym w Palencii z Białorusią 28:30. Gdyby ziściły się niewykorzystane sytuacje naszych zawodników, wynik byłby zgoła inny.

 

Te sparingi to ostatni sprawdzian dla Hiszpanii i Arabii Saudyjskiej przed nadchodzącym mundialem rozgrywanym w Niemczech i Danii. Dla reprezentacji Polski oraz Białorusi, które nie zakwalifikowały się na mistrzostwa to okazja do potrenowania i zgrania swoich zawodników. Pierwsza połowa spotkania naszej drużyny była dosyć nierówna. Sam początek to prowadzenie zespołu Karalka (3:1). Podopieczni Piotra Przybeckiego mieli okazję do wyrównania wyniku, jednak dwa błędy własne - błąd kroków i rzut nad bramką - nie pozwoliły nam na to. Białorusini lepiej grali w ofensywie, na co też pozwalała nasza obrona. Od 15. minuty świetnie spisywał się Kornecki, który zanotował łącznie 10 obron w pierwszej części meczu! Dzięki temu, nasz zespół odrobił straty (15:15). Kapitalnie zagrał Adam Moryto, który zdobył 8 goli przez 30. minut! 

 

Druga połowa rozpoczęła się od prowadzenia Polaków 22:20. Do gry naszego zespołu wkradło się więcej błędów i niedokładności, co wykorzystywali nasi rywale i odrobili starty (22:22). Po pierwszym niewykorzystanym karnym przez Moryto, zawodnik ten zaciął się i na pięć kolejnych rzutów nie potrafił wykorzystać żadnego, w tym kluczowego na sam koniec, które miało zadecydować o wyrównaniu wyniku spotkania. Dobrze zaprezentował się młody Jarosiewicz, który nie przestraszył się bardziej doświadczonych Białorusinów i zdobył dwie bramki. Ostatecznie Polacy przegrali 28:30. Jutro zagrają z reprezentacją Hiszpanii.

 

Polska - Białoruś 28:30 (16:17)

 

Polska: Kornecki, Malcher - Czuwara, Jarosiewicz, Sićko, Szczęsny, Przytuła, Kowalczyk, Olejniczak, Kondratiuk, Kowalczyk, Przybylski, Szpera, Adamczyk, Moryto, Komarzewski, Syprzak, Gębala, Salacz

Białoruś: Sałdacenka, Mackiewicz - Browka, Krywenka, Jurynok, Kulesz, Gajduczenko, Nikulenkow, Podszywałow, Szynkiel, Astraszapkin, Udawenia, Waliupow, Karalek, Bochan, Łukjańczuk