Hopman Cup: Grecja lepsza od USA

• Data publikacji: 31.12.2018, 15:04

Dzisiaj w Perth byliśmy świadkami tylko jednego pojedynku, w którym Grecja zmierzyła się z USA. Dość niespodziewanie to Grecja wyszła z tego pojedynku zwycięsko.

W pierwszym meczu Stefanos Tsitsipas zmierzył się z Francesem Tiafoe. W pierwszym secie zobaczyliśmy mieliśmy okazję zobaczyć tylko dwie szanse na przełamanie serwisu. Autorem obu szans był Grek, który w szóstym gemie dopiero za drugą próbą przełamał serwis Amerykanina. Partia otwarcia zakończyła się wynikiem 6:3. W drugim secie obaj tenisiści grali gem za gem, dlatego potrzebny był tie-break, w którym więcej zimnej krwi zachował Tiafoe. Amerykanin wygrał seta 7:6(3). Trzeci set miał niemalże identyczny przebieg co pierwszy. Jedno przełamanie starczyło Grekowi do wygrania seta i całego spotkania 2:1. Mecz trwał 2 godziny i 15 minut.

W kolejnym meczu na kort wyszła 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa - Serena Williams, która zmierzyła się z Marią Sakkari. Greczynka dzielnie się trzymała w starciu z wielką mistrzynią. Prowadziła nawet 5:3, lecz nie udało się jej dotrzymać tej przewagi do końca seta. Po 104 minutach to Serena Williams mogła cieszyć się z wygrania pierwszej partii po tie-breaku. Drugi set już nie był tak widowiskowy i trzymający w napięciu. Ostatecznie Serena wygrała 7:6(3) 6:2 serwując w tym meczu 13 asów i zagrywając 29 winnerów.

O zwycięstwie w tym pojedynku decydował mikst. Niespodziewanie to Grecy okazali się lepsi w tej rozgrywce, a zarazem w całym spotkaniu. Sakkari i Tsitsipas wygrali 4:1 1:4 4:2. Dzięki tej wygranej ciągle zachowują szansę na awans do finału Pucharu Hopmana.