WTA Brisbane: Alicja Rosolska udanie rozpoczyna sezon

• Data publikacji: 31.12.2018, 06:40

Alicja Rosolska sezon deblowy rozpoczęła w parze z Japonką Eri Hozumi. W pierwszym wspólnym meczu przyszło im zmierzyć się z Anastasiją Sevastovą i Eliną Svitoliną.

Nie od dziś wiadomo, że Svitolina jak i Sevastova skupiają się w głównej mierze na grze singlowej. W tym meczu było to bardzo dobrze widać w pierwszym secie, który był bardzo jednostronny. Rosolska i Hozumi przełamywały rywalki trzykrotnie i wygrały pierwszego seta 6:0. Polka i Japonka w tej partii oddały rywalką zaledwie 6 punktów!

W drugim secie gra się wyrównała. Widać było, że Svitolina i Sevastova weszły w mecz dużo później niż ich rywalki, które na codzień specjalizują się w grze deblowej. Ku uciesze polskich jak i japońskich fanów Ala Rosolka i Eri Hozumi wygrały rownież drugą partię. Set ten był bardzo zacięty ale o jedno przełamanie więcej padło łupem duetu polsko-japońskiego.

W drugiej rundzie Ala Rosolka i Eri Hozumi zmierzą się z rozstawionymi z "dwójką" Dabrowski/Xu lub Atawo/Srebotnik.