Hopman Cup: dzień 2

• Data publikacji: 30.12.2018, 16:50

Dzisiejszy dzień w Perth przebiegał pod dyktando faworytów. Reprezentacje Szwajcarii i Niemiec odniosły zwycięstwa 3:0 i tym samym po pierwszej kolejce zajmują pierwsze miejsca w swoich grupach.

GRUPA A

Niemcy - Hiszpania 3:0

Finaliści z zeszłego roku czyli reprezentacja Niemiec w tym roku jest stawiana jako kandydat nr. 1 do końcowego triumfu w Pucharze Hopmana. Pierwszą przeszkodą dla Niemców w dniu dzisiejszym była Hiszpania reprezentowana przez Garbinie Muguruzę oraz weterana światowych kortów - Davida Ferrera.

W pierwszym meczu Alexander Zverev zmierzył się z Davidem Ferrerem. Młoda nadzieja niemieckiego tenisa nie bez problemów pokonała 36-letniego Hiszpana. Mecz był bardzo zacięty i rozstrzygnięcie miało miejsce dopiero w tie-breaku trzeciego seta. W tie-breaku Zverev nie pozostawił żadnych złudzeń starszemu koledze pokonując go do 0. Warto dodać, że Sascha Zverev w całym spotkaniu popełnił aż 45 niewymuszonych błędów, a i tak wygrał spotkanie.

W drugim meczu spotkała się trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa - Andżelika Kerber z dwukrotną mistrzynią wielkoszlemową - Garbinie Muguruzą. Można było się spodziewać, że spotkanie będzie stało na wysokim poziomie. Mecz był bardzo zacięty i również toczył się na najdłuższym możliwym dystansie. Ostatecznie Kerber pokonała Muguruzę 6:2 3:6 6:3.

Rozgrywka mieszana w tym wypadku była już tylko formalnością ponieważ było wiadomo, że to Niemcy wygrają ten pojedynek. W mikscie jak i w całym spotkaniu lepsi okazali się Niemcy. Tym razem duet Kerber/Zverev pokonali duet Muguruza/Ferrer 4:2 4:3(3).

GRUPA B

Szwajcaria - Wielka Brytania 3:0

Triumfatorzy rozgrywek z zeszłego roku w pierwszym meczu podejmowali Wielką Brytanię, która niespodziewanie pokonała Grecję w pierwszej kolejce.

Roger Federer nie dał żadnych szans Cameronowi Norriemu, któremu oddał zaledwie dwa gemy. Mecz trwał tylko 57 minut i zakończył się wygraną Rogera 6:1 6:1.

W starciu pań na przeciw siebie stanęły Belinda Bencic i Katie Boulter. Spotkanie to było bardziej wyrównane od pierwszego meczu, choć Boulter podzieliła los swojego kolegi z drużyny i również przegrała w dwóch setach 2:6 6:7(0).

Brytyjczycy nawet w grze mieszanej nie byli w stanie urwać seta Szwajcarom. Roger Federer i Belinda Bencic wygrali 4:3(4) 4:1 i w bardzo dobrym stylu przystąpili do obrony tytułu sprzed roku.