Mistrzyni olimpijska w keirinie zakończyła karierę

• Data publikacji: 30.12.2018, 16:00

Elis Ligtlee poinformowała o tym, że zdecydowała się na zakończenie kariery. 24-letnia Holenderka to mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym, w konkurencji keirin, z Rio de Janeiro.

Holenderka postanowiła zakończyć karierę w młodym wieku. Swoją decyzję argumentuje w oświadczeniu na swojej stronie internetowej brakiem chęci i motywacji. 24-letnia zawodniczka przyznała, że jej najszczęśliwszym momentem w karierze były igrzyska olimpijskie w Rio. Tam została mistrzynią olimpijską w keirinie. Oprócz keirinu Ligtlee jeździła także w sprincie i w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego.

W 2015 roku została wicemistrzynią świata w sprincie. Rok temu zdobyła brąz na 500 metrów. W tej samej konkurencji również była trzecia na tegorocznych mistrzostwach świata w swoim kraju, w Apeldoornie. Elis Ligtlee wywalczyła także wiele medali na mistrzostwach Europy i na imprezach w kategoriach młodzieżowych.