Tour de Ski: norwesko-rosyjski pojedynek w zmaganiach kobiet

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 30.12.2018, 14:05

Ingvild Flugstad Oestberg i Natalia Niepriajewa stoczyły zaciętą walkę o wygraną w biegu na 10 km stylem dowolnym w Toblach. Rosjanka była minimalnie szybsza i dzięki zwycięstwu objęła prowadzenie w Tour de Ski. Urszula Łętocha zajęła odległą pozycję.

Drugi etap tegorocznego Tour de Ski to dla kobiet zmagania indywidualne na dystansie 10 km techniką dowolną. Ton rywalizacji od początku nadawały dwie biegaczki – Ingvild Flugstad Oetsberg i Natalia Niepriajewa – które między sobą walczyły o zwycięstwo. Norweżka i Rosjanka uzyskiwały podobne rezultaty na kolejnych punktach pomiarowych, choć minimalnie szybsza była zawodniczka z Europy Wschodniej. Na 8 km przewaga Niepriajewej zmalała jednak do 0.5 sek. i o wyniku miał zadecydować finisz. Ostatecznie Rosjanka wyprzedziła Oestberg o 0.3 sek., dzięki czemu odniosła pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. A na dokładkę została także nową liderką cyklu.

Na najniższym stopniu podium zameldowała się kolejna reprezentantka Rosji – Anastazja Siedowa, ze stratą blisko 11 sekund do rodaczki. Poza czołową trójką bieg ukończyły: Krista Parmakoski, Heidi Weng i Jessica Diggins. W klasyfikacji generalnej Tour de Ski po 2 etapach prowadzi Niepriajewa, która ma ponad 2o sekund przewagi nad Diggins i Oestberg.

Po raz kolejny słabo zaprezentowała się jedyna Polka w stawce 72 biegaczek – Urszula Łętocha. Po 54 miejscu w sprincie, dziś w Toblach nasza zawodniczka uplasowała się na 65 pozycji, ze stratą 3 minut i 16 sekund do Niepriajewej. Taką samą lokatę Łętocha zajmuje w klasyfikacji generalnej touru.