Van Vleuten nową liderką w Emakumeen Bira

• Data publikacji: 20.05.2018, 20:03

Jazda indywidualna na czas była drugim etapem wyścigu Emakumeen Bira. Najlepszy czas osiągnęła Holenderka Annemiek van Vleuten, która została nową liderką wyścigu.

Trasa dookoła Gasteiz-Vitoria o długości 26,6 kilometra była płaska i typowa dla specjalistek od jazdy na czas. Annemiek van Vleuten przejechała trasę w czasie 34 minut. Druga Anna van der Breggen straciła 14 sekund, a trzecia Lisa Brennauer 44 sekundy. Najlepsza z Polek Małgorzata Jasińska (Movistar) straciła 2 minuty i 21 sekund i była 30. Pozycję niżej uplasowała się Katarzyna Pawłowska (Team Virtu), która straciła o sekundę więcej. Anna Plichta zajęła 36. miejsce ze stratą 2 minut i 40 sekund.

Van Vleuten objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Van der Breggen traci 14 sekund, a Brennauer 44 sekundy. Małgorzata Jasińska spadła z 7. na 17. miejsce. Pawłowska jest 28., a Plichta 49.