WTA Brisbane: Magdalena Fręch wykonała pierwszy krok do awansu do turnieju głównego

• Data publikacji: 28.12.2018, 08:21

Magdalena Fręch dość niespodziewanie pokonała w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju Brisbane International reprezentantkę USA - Bernardę Perę. Amerykanka notowana jest na 69. miejscu w rankingu WTA, natomiast nasza reprezentantka zakończyła sezon na 162. miejscu.

Początek seta zaczął się bardzo dobrze dla Magdy, po kilku minutach Polka prowadziła 3:0 do z jednym przełamaniem. Jak to bywa w kobiecym tenisie role szybko się odmieniły i to Amerykanka w kolejnej części spotkania zaczęła lepiej się prezentować na korcie zmniejszając niekorzystny wynik dla siebie do stanu 3:2 dla Polki. Do gry Magdy wkradła się lekka nieporadność czego efektem były niewymuszone błędy. Na całe szczęście łodzianka szybko wróciła do rytmu z początku meczu i dość pewnie wygrała pierwszego seta 6:4.

Drugi set rozpoczął się dość nerwowo. Obie tenisistki straciły po razie swój serwis. Następne gemy były wygrywane dość pewnie przez serwujące. Dopiero w dziesiątym gemie zobaczyliśmy kolejną szansę na przełamanie, a zarazem pierwszą piłkę meczową dla naszej rodaczki. Pierwszą piłkę meczową Amerykanka była w stanie obronić, natomiast przy drugiej takiej szansie dla Polki już nie miała nic do powiedzenia i to Magda Fręch cieszyła się z awansu do półfinału eliminacji, gdzie zmierzy się z Viktoriją Golubic ze Szwajcarii.