Abu Zabi: towarzyskie spotkanie sióstr Williams

• Data publikacji: 27.12.2018, 18:52

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w meczu towarzyskim spotkały się siostry Williams. Mecz ten był sprawdzianem formy przed zbliżającym się wielkimi krokami Australian Open. Na starcie sezonu lepsza okazała się Venus, która pokonała swoją młodszą siostrę 4:6 6:3 10:8.

Serena Williams po urodzeniu dziecka powoli wracała do pełnej dyspozycji fizycznej. Obecnie widać, że Amerykanka jest coraz bliżej powrotu do optymalnej formy. Młodsza z sióstr w pierwszym secie szybko wyszła na prowadzenie 4:1. W końcówce seta Venus jednak wykorzystała swoją szansę na przełamanie powrotne i było już tylko 5:4. Niestety dla starszej Amerykanki to Serena zakończyła seta pięknym returnem.

Drug set już nie przebiegał pod dyktando Sereny. Starsza z sióstr Williams wyglądała na lepiej przygotowaną do tego spotkania. Regularna gra z jej strony pozwoliła Venus być przez całego seta o jednego gema przed swoją siostrą. Set zakończył się wynikiem 6:3 dla Venus Williams.

Trzeci set był rozgrywany w formule super tie-break'a (tak jak w deblu). W tej rozgrywce lepsza okazała się Venus Williams, która wygrała 10:8. Mecz był bardzo wyrównany, teraz obie tenisistki skupią się na jak najlepszym przygotowaniu do Australian Open.

W Abu Zabi rozgrywany jest również turniej towarzyski panów. W meczach ćwierćfinałowych zobaczyliśmy pojedynki Hyeon Chunga z Kevinem Andersonem i Dominica Thiema z Karenem Chaczanowem. W pierwszym meczu dzisiejszego dnia po zaciętym, trzysetowym spotkaniu do półfinału awansował Anderson. Po przegranym pierwszym secie w tie-breaku wieżowiec z Afryki przebudził się i wygrał dwie kolejne partie 6:2 6:1. Drugi pojedynek był również ekscytujący. Rosjanin podtrzymuje zwycięską serię z poprzedniego sezonu. Chaczanow pokonał Dominika Thiema 7:6(3) 6:3. Jutro zostaną rozegrane półfinały.