Snowboard - PE: Biela dwukrotnie piąta

• Data publikacji: 24.12.2018, 09:24

W niemieckim Hochfugen odbyły się zawody z cyklu Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym. Wystartowali w nich reprezentanci Polski. Najlepiej zaprezentowała się Weronika Biela, która dwukrotnie zajęła piąte miejsce.

Pierwszego dnia Weronika Biela w kwalifikacjach uzyskała wynik 1:15,80. Polka osiągnęła piąty czas i nie awansowała do półfinałów. W 1/4 finału przegrała z Carolin Langenhorst. W finale triumfowała Ramona Theresia Hofmeister. Niemka wraca do najwyższej formy do nieudanych początku Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Jessica Keiser, a trzecia była inna znana Niemka, wicemistrzyni olimpijska Selina Joerg. Włoska część Pucharu Świata również dla niej nie była udana. Dobrze pojechała Aleksandra Michalik, która awansowała do fazy pucharowej i zajęła 14. miejsce. W 1/8 finału przegrała z Julie Zogg, która ostatnio nie jest szczęśliwą rywalką dla Polek. Maria Chyc została sklasyfikowana na 17. pozycji.

17. Maria Chyc

Pierwszego dnia zmagań mężczyzn w finale zmierzyli się Włosi. Maurizio Bormolini wygrał z Edwinem Corattim. Trzeci był Austriak Lukas Mathies. Jedynym Polakiem w stawce był Michał Nowaczyk. Uplasował się on na 20. pozycji z czasem kwalifikacji - 1:16,12.

20. Michał Nowaczyk

Drugiego dnia Weronika Biela powtórzyła swój wynik. W 1/8 finału polska snowboardzistka wygrała z Włoszką Lucią Dalmasso, a w kolejnej fazie musiała uznać wyższość Jessici Keiser. Maria Chyc przegrała w 1/8 finału z Jemimą Juritz. Austriaczka w finale pokonała Ladinę Jenny i sięgnęła po triumf w całych zawodach. Chyc zajęła 14. pozycję. Aleksandra Michalik nie ukończyła przejazdu w kwalifikacjach.