Biegi - Alpen Cup: słaby występ reprezentantów Polski

• Data publikacji: 23.12.2018, 14:22

We włoskim Valdidentro-Isolaccia, w ramach Alpen Cup, odbyły się dziś biegi juniorów i seniorów ze startu masowego. Rywalizowano na dystansach 10 oraz 15 kilometrów techniką klasyczną. Reprezentanci Polski spisali się bardzo słabo.

W rywalizacji juniorek najlepsza okazała się reprezentantka Czech Barbora Havlickova, która przebiegła trasę w czasie 30:21.9. Na drugiej pozycji finiszowała Niemka Jessica Loeschke tracąc do zwyciężczyni 1,6 sekundy. Podium uzupełniła zaś, Szwajcarka Nadja Kaelin z nieco ponad jedenastosekundową stratą. Polki zakończyły zmagania, plasując się dopiero w piątej dziesiątce. Justyna Stefaniuk była 46, a Martyna Wojtyła  48.

Wśród juniorów triumfował Niemiec Florian Knopf, uzyskując wynik 40:12.2. Niecałe cztery sekundy za nim, na mecie zameldował się jego rodak Jakob Milz. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Francji Julez Chappaz, tracąc 8,5 sekundy do Knopfa. Michał Boreczek zajął dalekie 57 miejsce, zaś Wiktor Czaja nie ukończył wyścigu.

DNF Wiktor Czaja - Polska

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Niemka Antonia Fraebel z rezultatem 28:33.9. Za jej plecami, do mety dobiegła doświadczona reprezentantka Francji Anouk Faivre Picon, tracąc zaledwie 0,1 sekundy. Trzecia zameldowała się Włoszka Anna Comarella ze stratą ponad jedenastu sekund. Reprezentantka Polski Klaudia Kołodziej zakończyła ten bieg na 37 miejscu, zaś jej koleżanka Joanna Bronisz nie ukończyła go.

Maurice Manificat wygrał zmagania mężczyzn uzyskując czas 38:30.1. Na drugim miejscu przybiegł reprezentant gospodarzy Maicol Rastelli, ze sporą stratą 47,5 sekund. Natomiast trzeci finiszował Szwajcar Beda Klee, również z ogromnym ubytkiem czasowym. Bardzo daleko uplasował się Polak Michał Skowron, który zakończył swój start na 77 pozycji.