Narciarstwo alpejskie - PŚ: Shiffrin znowu zwycięża

• Data publikacji: 21.12.2018, 15:00

Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu, Mikaela Shiffrin, zwyciężyła w slalomie gigancie rozgrywanym we francuskim Courchevel w ramach zawodów alpejskiego Pucharu Świata. Maryna Gąsienica - Daniel zajęła 56. miejsce.

Amerykanka nie prowadziła po pierwszym przejeździe. Pozycję liderki zajmowała wtedy Niemka Victoria Rebensburg z przewagą 0,08 sekundy nad Shiffrin oraz Austriaczką Stephanie Brunner, która zajmowała ex aequo drugie miejsce wraz z reprezentantką Stanów Zjednoczonych. Gąsienica - Daniel miała problemy na trasie podczas swojego przejazdu i zmagania ukończyła na dopiero 56. pozycji, czyli na przedostatniej wśród zawodniczek, które dotarły do mety.

Swoją dobrą formę Shiffrin udowodniła w drugim przejeździe. Amerykanka uzyskała czwarty czas (47,55 sek.), co pozwoliło jej w ostatecznym rozrachunku pokonać Rebensburg o 0,14 sek. i Francuzkę Tessę Worley o 0,33 sek., która przesunęła się z czwartej pozycji na najniższy stopień podium. Brunner zakończyła zawody na 6. miejscu.