Dobre wyniki polskich kolarzy w Track Cycling Challenge

• Data publikacji: 21.12.2018, 16:00

W szwajcarskim Grenchen odbyły się zawody Track Cycling Challenge. Bardzo dobre starty zaliczyli Polacy, którzy sięgali po zwycięstwa.

Alan Banaszek zdecydowanie wygrał wyścig punktowy na szwajcarskich zawodach. Polak wygrał trzy lotne finisze i łącznie wywalczył 29 punktów. Brytyjczyk Joseph Nally i Francuz Cyrille Thierry, którzy zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce, zdobyli tylko 13 punktów. Drugi z Polaków, Wojciech Pszczolarski z dorobkiem 10 punktów zajął 7. pozycję. Po triumf w keirinie sięgnął Mateusz Rudyk. Polski sprinter w finale wyprzedził Joela Archambaulta i Aleksieja Nosowa. Patryk Rajkowski zajął 12. miejsce. W sprincie Rajkowski po odpadnięciu w ćwierćfinale uplasował się na 5. pozycji.

Adrian Tekliński zajął trzecie miejsce w scratchu. Wygrał Kyle Gordon, który jako jedyny nadrobił okrążenie. Dobrze wśród seniorów pojechał Filip Prokopyszyn, który zakończył wyścig na 7. pozycji. W wyścigach osobnych dla kategorii U23 polski junior wygrał wyścig punktowy, był drugi w scratchu i ósmy w wyścigu eliminacyjnym. Adrian Kaiser był 9., a Alan Banaszek 16. w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. W finale John Archibald wygrał z Mikkelem Bjergem. Damian Sławek zajął drugie miejsce w wyścigu eliminacyjnym do lat 23. W tej samej rywalizacji Banaszek był czwarty, a Kaiser ósmy.

Omnium zakończyło się zwycięstwem Freda Wrighta. Adrian Tekliński zakończył wielobój na 13. miejscu. W madisonie Alan Banaszek/Wojciech Pszczolarski zajęli 7. miejsce z dorobkiem 10 punktów. Filip Prokopyszyn/Damian Sławek stracili okrążenie i uplasowali się na 10. pozycji. W wyścigu drużynowym Alan Banaszek, Damian Sławek, Adrian Tekliński i Adrian Kaiser uplasowali się na 5. pozycji. Wygrał zespół Huub Wattbike Test Team. W zawodach kobiet z Polek wystartowała tylko Aleksandra Tołomanow, czyli specjalistka od konkurencji sprinterskich. Polka zajęła 16. miejsce w sprincie i była 21. w keirinie.